Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2012-10-16


Maciej Dawidziuk zwycięzcą Pucharu Polski Strażaków w biegach

W dniu 07.10.2012 w Rakoniewicach przy Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa odbyły się XVIII Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w biegach długodystansowych. W ramach Mistrzostw zakończyła się rywalizacja Pucharu Polski Strażaków w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP.

Bieg strażaków towarzyszył imprezie sportowo-rekreacyjnej pod nazwą "II Dycha Drzymały". Zawodnicy biegali na dystansie 10 km po atestowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki trasie prowadzącej uliczkami Rakoniewic. Początek i koniec rywaliacji miał miejsce na rakoniewickim rynku, w którego centralnej części znajduje się fontanna z postaciami dwóch strażaków.  W biegach uczestniczyło ponad tysiąc biegaczy nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Na starcie stanęło 130 strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Jeleniogórskich strażaków reprezentował Maciej Dawidziuk oraz Konrad Siwik. W biegu otwartym (klasyfikacja OPEN) Maciej Dawidziuk zajął 8 miejsce z czasem 32 min 57 sek  i wywalczył srebrny medal w klasie B strażaków dorzucając kolejne punkty do Pucharu Polski. Natomiast debiutant – Konrad Siwik uzyskał czas 48min 16 sek i zajął 442 miejsce w kategorii "OPEN" na około 1000 zawodników,  a w rywalizacji strażaków uplasował się na 92 miejscu.

Puchar Polski Komendanta Głównego PSP wygrał ze znaczną przewagą nad rywalami – strażakami z całej Polski, Maciej Dawidziuk. W pięciu imprezach biegowych Pucharu Polski Strażaków Maciej Dawidziuk zajął trzy razy I miejsce, dwa razy II miejsce i w łącznej klasyfikacji okazał się bezkonkurencyjny dla pozostałych strażaków.

 

Foto od góry

foto nr 1- Maciej Dawidziuk (nr 200) w rakoniewickim biegu, 

foto nr 2 - Konrad i Maciej zadowoleni z uzyskanych wyników

foto nr 3, 4 - dekoracja (Mistrzostwa w Rakoniewicach)

foto nr 5 - dekoracja Pucharu Polski Strażaków

foto nr 6 - dekoracja (Puchar Polski Strażaków w Głuchołazach 15.09.2012r.) 

foto nr 7 - dekoracja (Puchar Polski Strażaków w Jaśle 25.09.2012r.)

 

TEKST: Andrzej Ciosk i Maciej Dawidziuk, FOTO: Konrad Siwik, Maciej Dawidziuk, Szymon Ławecki