Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2019-10-16


XXV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w biegu na 10km z świetnym występem jeleniogórskich strażaków

W dniu 12.10.2019 roku w Poznaniu odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Biegu na  10 km,  w których Komenda Miejska  PSP w Jeleniej  Górze  była reprezentowana przez mł. bryg. Piotra Dubiela i asp. Macieja Dawidziuka. Nasi zawodnicy mają czym się pochwalić. Asp. Maciej Dawidziuk przybiegł na metę z czasem 33:53 i zdobył srebrny medal w kategorii C – powyżej 40 lat i  7 miejsce w kategorii OPEN. Mł. bryg. Piotr Dubiel poprawił swój rekord życiowy 37:21, co pozwoliło mu osiągnąć VII miejsce w kategorii C – powyżej 40 lat i 28 miejsce w kategorii OPEN. W zawodach startowało łącznie 131 funkcjonariuszek i funkcjonariuszy z całego kraju. Na uwagę zasługuje fakt, że nasi strażacy, dzięki osiągniętym wynikom indywidualnym, znaleźli się w gronie 5 zawodników punktujących reprezentacji województwa dolnośląskiego w klasyfikacji drużynowej czym znacząco przyczynili się do zdobycia srebrnego medalu w klasyfikacji drużynowej XXV Mistrzostw Polski Strażaków PSP w biegu na 10 km. Dolnośląscy strażacy ostatni raz na podium stali w klasyfikacji drużynowej w 2008 roku.

Po zawodach ustalono końcową klasyfikację Pucharu Polski Strażaków PSP w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP za 2019 rok. Aspirant  Dawidziuk Maciej reprezentował KM PSP w Jeleniej Górze w czterech biegach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu, co przyczyniło się do osiągnięcia IV miejsca w klasyfikacji generalnej OPEN i  I miejsca w klasyfikacji generalnej kategorii C. Młodszy brygadier Piotr Dubiel reprezentował KM PSP w Jeleniej Górze w dwóch biegach, co pozwoliło na zajęcie VII miejsca w klasyfikacji generalnej kategorii C.
    
tekst: mł. bryg. Piotr Dubiel, zdjęcia: Sandra Afek Photography