Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2018-01-02


Drużyna jeleniogórskich strażaków trzecia w dolnośląskiem

W dniu 28.12.2017r. w hali sportowej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze odbył się turniej finałowy Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w piłce halowej strażaków Państwowej Straży Pożarnej. W szranki stanęły strażackie zespoły z Legnicy, Oławy, Zgorzelca oraz Jeleniej Góry grając w systemie „każdy z każdym”. Zespół z KP PSP w Zgorzelcu wygrał wszystkie trzy mecze i zyskał tytuł Mistrza Województwa Dolnośląskiego w piłce halowej strażaków PSP. Wicemistrzostwo zdobyli strażacy z Oławy pokonując zespół gospodarzy (2:1) oraz remisując z zespołem z Legnicy (2:2). Trzecie miejsce wywalczyli gospodarze – strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze wygrywając (6:3) z Legnicą. Czwarte miejsce przypadło drużynie KM PSP w Legnicy. Wręczenia pucharów finalistom mistrzostw w futsalu dokonał st. bryg. Marek Kamiński Zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Jeleniogórscy strażacy wrócili do czołówki najlepszych drużyn w województwie dolnośląskim po 11 latach przerwy. W 2006 roku zdobyli tytuł wicemistrza. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeleniogórscy piłkarze sięgną po mistrzowski tytuł w halówce.


tekst: mł. bryg. Andrzej Ciosk foto: KPSW w Jeleniej Górze, KM PSP w Jeleniej Górze