Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2017-10-01


Strażak Piotr Wincenty uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Jeleniej Góry"

W środę 27.09.2017r. w sali koncertowej im. Stefana Strahla Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej. W czasie sesji wyróżniono tytułem „Zasłużony dla miasta Jeleniej Góry„ 10 osób, w tym aspiranta sztabowego Piotra Wincentego, który na co dzień pełni służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Jako dowódca zmiany brał udział w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie miasta Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego m. in. w grudniu 2015r. dowodził  akcją gaśniczą pożaru substancji chemicznych na terenie dawnego zakładu produkcyjnego „Celwiskoza”. Asp. sztab. Piotr Wincenty ratuje ludzi i ich mienie także poza granicami powiatu m. in. w sierpniu 2010r. podczas powodzi w powiecie zgorzeleckim uratował życie dwóch osób, które ponad 5 godzin spędziły na drzewie na terenie zalanym przez powódź.

Asp. sztab. Piotr Wincenty jest założycielem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno Nurkowego działającej w ramach JRG nr 1 KM PSP w Jeleniej Górze. Przez wiele lat dowodził strażakami wchodzącymi w skład grupy. Oprócz działalności w strukturach Państwowej Straży Pożarnej uhonorowany strażak wykazuje aktywność w pracach społecznych z dziećmi i młodzieżą, w Polskim Czerwonym Krzyżu oraz w Ochotniczej Straży Pożarnej. Swoją postawą Piotr Wincenty potwierdza, że słowo „strażak” oznacza nie tylko to co robisz, ale to kim jesteś!

tekst: mł. bryg. Andrzej Ciosk, foto: www.portalik24.pl, www.jelonka.com