Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2016-07-26


Turniej piłki wodnej o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry

W sobotę 25.06.2016r. na tzw.  Jeleniogórskich Błoniach odbył się turniej w piłce wodnej straży pożarnych o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Turniej zorganizowany został przy wsparciu ze środków budżetu miasta Jelenia Góra - (www.jeleniagora.pl) przez Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Konkurencja polegała na przepychaniu strumieniami wody piłki gimnastycznej na stronę przeciwnika. Boisko w kształcie prostokąta tworzyły rękawy przeciwpowodziowe. Każda drużyna składała się z czterech strażaków – po dwóch do jednego strumienia (fachowo „prądu” wody). Punkt (gol, bramkę) zdobywała drużyna, która przepchała piłkę na stronę przeciwnika, a ta dotknęła krótszego boku prostokąta.

W szranki stanęło dziesięć drużyn z Ochotniczych Straży Pożarnych z miasta Jelenia Góra i z powiatu jeleniogórskiego oraz jedna drużyna z Niemiec. Dwie zaproszone drużyny czeskie z Jablonca i z Semily niestety odwołały swój udział w turnieju.

Zwycięzcą turnieju została drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Podgórzynie, która wygrała w finale z OSP Jelenia Góra - Jagniątków.

Turniej dopingowali jeleniogórzanie, którzy najczęściej odwiedzali błonia całymi rodzinami. Kibicowanie okazało się największą frajdą dla dzieci, gdyż co chwilę w stronę kibiców leciał strumień wody, a strażacy specjalnie dla maluchów ustawili kurtynę wodną.  Jak wiadomo najmłodsi uwielbiają takie zabawy z wodą. Zresztą w ten letni i ciepły dzień „chłodzący prysznic” przydał się każdemu, nie tylko dzieciom. Widzowie obserwując zawody przekonali się, że działania strażaków wymagają wysokiej sprawności fizycznej oraz nieprzeciętnej siły. Na koniec turnieju nie było wielu chętnych do stawienia czoła strumieniom wody pod wysokim ciśnieniem.

Wiele atrakcji podczas turnieju zaprezentowali także przedstawiciele jeleniogórskich służb mundurowych: Straży Miejskiej i Policji, min. miasteczko ruchu drogowego, konkursy dla dzieci i znakowanie rowerów.

Tekst: st. kpt. A. Ciosk
Zdjęcia: Archiwum KM PSP Jelenia Góra