Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2016-03-10


VI Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegu Narciarskim (Szklarska Poręba, Jakuszyce 04-05.03.2016r.)

W tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Biegu Narciarskim wzięło udział 136 pożarników z całej Polski (jak Polska długa: od Zakopanego po Szczecin czy Gołdap, i szeroka: od miejscowości Końskie po Zgorzelec). Wszystkich biegaczy przywitała piękna i słoneczna Polana Jakuszycka, na której wśród zwycięzców nie zabrakło reprezentanta KM PSP w Jeleniej Górze.


Sportowe zmagania strażaków w ramach 40. Jubileuszowego Biegu Piastów trwały dwa dni. W piątek 4 marca rywalizacja w biegu techniką klasyczną (CT) przebiegała na 25-cio kilometrowej trasie. Natomiast w następnym dniu (sobota 5 marca) odbył się bieg techniką klasyczną na trasie o długości 50,5 kilometrów.

W piątek wśród Pań na 25 km CT bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka KW PSP we Wrocławiu Pani Ewa Łabuz uzyskując czas 2:23:26. Jako kolejna linię mety przekroczyła Pani Agnieszka Wiewiórka z KP PSP w Świdnicy z czasem 2:27:25. Trzecie miejsce zajęła Pani Ilona Cytawa z KP PSP w Wołowie, która na mecie zameldowała się po czasie 2:36:55.

Wśród Panów na dystansie 25 km CT triumfował, tak jak w roku poprzednim, reprezentant gospodarzy KM PSP w Jeleniej Górze Mariusz Dziadkowiec-Michoń uzyskując czas 1:14:26. Srebro wywalczył Waldemar Poręba z KP PSP w Kamiennej Górze z czasem 1:18:26. Trzeci na mecie pojawił się Daniel Żamojtuk z KP PSP w Gołdapi „wykręcając” czas 1:22:03.


Sobotnie zmagania na dystansie 50,5 kilometrów CT wygrał Józef Wojtyła z KP PSP w Cieszynie z czasem 2:52:49. Jako drugi na mecie zameldował się Marek Murzyn z KM PSP w Krakowie uzyskując czas 2:59:20. Brąz wywalczył Szymon Główczak reprezentujący Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie z czasem 3:03:29.

Najlepsi strażacy otrzymali puchary, medale oraz dyplomy. Nagrody wręczone zostały przez st. bryg. Andrzeja Abulewicza – zastępcę Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu, mł. bryg. Jerzego Sładczyka – Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze, bryg. Radosława Fijołka – zastępcę Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze.

Mistrzostwa Polski Strażaków odbywają się od sześciu lat. Organizatorem zawodów jest Komenda Miejska PSP w Jeleniej Górze, Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu, Komenda Główna PSP w Warszawie oraz Stowarzyszenie ,,Bieg Piastów”. Co roku udział w nich bierze ponad stu strażaków. Takie spotkania ze strażakami z innych komend sprawiają, że Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie staje się miejscem rodzinnych i koleżeńskich spotkań. Jubileuszowy 40. Bieg Piastów był wyjątkowy ze względu na piękną i słoneczną pogodę jaka towarzyszyła sportowcom w czasie biegu zarówno w piątek, jak również i w sobotę. W tej edycji Biegu Piastów, a właściwie Festiwalu Narciarstwa Biegowego, który trwał od 27.02.2016r. do 06.03.2016r. wzięło udział ponad 5,5 tysiąca osób. Do zobaczenia w przyszłym roku.Polana Jakuszycka zaprasza przez cały rok.

Oficjalne wyniki znajdują się na stronie internetowej data sport:
http://online.datasport.pl/page/

tekst: st. kpt. Andrzej Ciosk, foto: Marcin Oliva Soto oraz KM PSP w Jeleniej Górze