Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2015-07-29


MINISTER SPRAW WEWNĘTRZNYCH Z WIZYTĄ U JELENIOGÓRSKICH STRAŻKÓW (27.07.2015r.)

W poniedziałek 27.07.2015r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie z Panią Teresą Piotrowską Minister Spraw Wewnętrznych. Strażacy pod przewodnictwem nadbryg. Andrzeja Szcześniaka Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu oraz mł. bryg. Jerzego Sładczyka Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze przyjęli od Pani minister podziękowania za ofiarną służbę i ciężką pracę, jaką wykonują podczas nie tylko gaszenia pożarów, ale także usuwania innych zagrożeń np. powstałych w czasie nawałnic jakie ostatnio przeszły przez nasz kraj. Wiele ciepłych słów i podziękowań padło w stronę strażaków z ochotniczych straży pożarnych, którzy również bardzo mocno wspierają system bezpieczeństwa naszego państwa, uczestnicząc w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Pani minister poinformowała o planach budżetowych na najbliższy rok, w których przewidziana jest również podwyżka dla służb mundurowych, w tym oczywiście dla funkcjonariuszy pożarnictwa. Strażacy, druhowie OSP oraz samorządowcy podzielili się z panią minister swoimi spostrzeżeniami i uwagami dotyczącymi możliwości poprawienia warunków służby, w tym również modernizacji strażnic.


tekst: st. kpt. Andrzej Ciosk, foto: KM PSP w Jeleniej Górze