Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2015-06-15


VIII Półmaraton Strażacki im. Adriana Kotkowskiego

7 czerwca 2015 r. odbyła się tegoroczna edycja VIII Półmaratonu Strażackiego im. Adriana Kotkowskiego, która zgromadziła na swym starcie rekordową liczbę 252 zawodników, w tym 46 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

Bieg Strażacki przeprowadzono w ramach XXI Półmaratonu Jaworskiego o Puchar Burmistrza Jawora. Jest on również zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej na 2015 Rok, a także na stałe umieszczony w Centralnym Kalendarzu Imprez Sportowych Państwowej Straży Pożarnej. Bieg poświęcony jest pamięci tragicznie zmarłego w wypadku samochodowym Adriana Kotkowskiego – funkcjonariusza Komendy Powiatowej PSP w Jaworze.

Jak co roku funkcjonariusze PSP zdominowali klasyfikację generalną Półmaratonu Jaworskiego. Po raz kolejny zwyciężył Damian Pieterczyk (KM PSP Olsztyn) przed Damianem Glapiakiem (KP PSP Wolsztyn) i Maciejem Dawidziukiem (KM PSP Jelenia Góra).
Klasyfikację kobiet wygrała debiutująca w Jaworze Joanna Cichoń (KP PSP Tarnowskie Góry) przed Iloną Cytawą (KP PSP Wołów) i Barbarą Babuśką (KW PSP Wrocław).

Dekoracja zawodników Biegu Strażackiego odbywała się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Jawornik”. Bryg. Mariusz Sobecki, zastępca komendanta powiatowego PSP w Jaworze, podziękował uczestnikom biegu za wzięcie udziału w zawodach i zmierzenie się z wymagającą trasą, a także pogratulował osiągniętych wyników. Wraz z bryg. Mariuszem Sobeckim nagrody wręczał pan Andrzej Kotkowski – ojciec Adriana Kotkowskiego, burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera, prezes TKKF „Jaworzanie” oraz ogn. Łukasz Fuławka.

W organizację biegu zaangażowanych było wielu funkcjonariuszy KP PSP w Jaworze. Jak co roku należą się im słowa podziękowania za bezinteresowną pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Podziękowania należą się także druhom z OSP Jawor, którzy czuwali nad zabezpieczeniem trasy oraz przygotowaniem całego zaplecza organizacyjnego.


Opracowanie: ogn. Łukasz Fuławka – KP PSP Jawor;
Zdjęcia: Michał Strzygocki i www.e-legnickie.pl