Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2015-04-21


Z bezpieczeństwem za pan brat (17.04.2015r.)

Ponad 300 dzieci z terenu dawnego województwa jeleniogórskiego wzięło udział w finale konkursu ,,Uczę się bezpiecznie żyć”.

Strażacy z KM PSP w Jeleniej Góry sędziowali 5 stacji konkursowych. Finał miał miejsce 17 kwietnia, w piątek na terenie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Stacje konkursowe obejmowały zagadnienia z takich dziedzin jak zachowanie w czasie huraganów oraz związane z tlenkiem węgla. Uczestniczy musieli wykazać się również wiedzą praktyczną - w zainscenizowanym mieszkaniu musieli przedstawić podstawowe zachowanie w czasie pożaru. Finał podzielony został na cztery kategorie wiekowe: przedszkolaki, klasy I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjum.

Tuż przed ogłoszeniem wyników st. kpt. Andrzej Ciosk, dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Jeleniej Górze przeprowadził pogadankę na temat tlenku węgla a także zaprezentował krótki film pt „Czad – cichy zabójca”. Po projekcji filmu dzieci miały okazję wykazać się i odpowiedzieć na pytania zadawane przez strażaka. Najaktywniejsze otrzymały drobne upominki.

wyniki:

www.euroregion-nysa.pl/images/stories/Konkurs2015/razemjeleniagora.pdf

Zwycięzcy konkursu (pierwsze trzy drużyny z każdej grupy wiekowej) pojadą na wielki finał do Wrocławia.

tekst: st. kpt. Andrzej Ciosk, Agata Skindziul foto: KM PSP Jelenia Góra