Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2015-04-14


Śmiertelny wypadek w Mysłakowicach (13.04.2015r.)

Kierowca samochodu marki Audi z niewiadomych przyczyn zjechał na sąsiedni pas ruchu wprost na ciężarówkę. Doszło do tragicznego wypadku.

Strażacy zostali wezwani na miejsce ok. godz. 16.40. Samochód osobowy po zderzeniu był zmiażdżony. W celu wyciągnięcia z niego nieprzytomnego kierowcy, strażacy użyli ratowniczych narzędzi hydraulicznych – wycieli zniszczoną karoserię samochodu oraz podnieśli deskę rozdzielczą pojazdu. Nieprzytomnego mężczyznę (bez oddechu i tętna) przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego. Niestety mężczyzny nie udało się uratować. Kierowca ciężarówki nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jego samochód wpadł do przydrożnego  rowu i przewrócił się na bok.

W akcji ratowniczej brało udział 19 strażaków z PSP i OSP. Pojechało 5 samochodów strażackich. Przypuszczalna przyczyna nie jest znana. Nie wiadomo dlaczego kierowca Audi zjechał ze swojego pasa i zderzył się z ciężarówką.

Na miejscu był również prokurator oraz policja. W czasie akcji droga z Jeleniej Góry do Karpacza była zamknięta. Kierowcy musieli poruszać się objazdami wyznaczonymi przez policję. Ostatni strażacy opuścili miejsce zdarzenia po północy.

tekst: st. kpt. Andrzej Ciosk, Agata Skindziul foto: KM PSP Jelenia Góra