Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2015-04-09


Ewakuacja Centrum Medycznego Karpacz (09.04.2015r.)

Pacjenci z Centrum Medycznego w Karpaczu znajdującego się przy ul. Myśliwskiej zostali ewakuowani. Powodem było uszkodzenie rury z gazem.

Do awarii doszło ok. 12.30 prawdopodobnie podczas trwających w okolicy szpitala prac budowlanych. Podczas zarządzonej akcji ewakuacyjnej szpital opuściło 109 osób – pacjenci, personel medyczny, a także mieszkańcy z dwóch budynków sąsiadujących ze szpitalem. Strażacy ewakuowali ich do budynku szkoły, znajdującej się naprzeciwko Centrum Medycznego. Pacjenci opuścili szpital o własnych siłach. Wśród ewakuowanych były osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, natomiast nie było pacjentów tzw. „leżących” (czyli osób, które wymagałby ewakuacji na noszach). Nikomu nic się nie stało.

Działania zostały zakończone po ponad godzinie. Ewakuacja była prowadzona na szeroką skalę, brało w niej udział 27 strażaków z 7 zastępów zarówno PSP i OSP. Na miejscu była również policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie gazowe, przedstawiciel zarządzania kryzysowego z Karpacza oraz władze tego miasta.

Centrum Medyczne Karpacz to dawne Centrum Pulmunologii i Alergologii w Karpaczu. Szpital leczy pacjentów w zakresie schorzeń pulmonologicznych i alergologicznych oraz mukowiscydozy.


tekst: st. kpt. Andrzej Ciosk, Agata Skindziul foto: KM PSP w Jeleniej Górze