Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2015-04-02


Puchar Komendanta zdobyty!

Zawody odbyły się po raz czwarty, w sobotę (28 marca 2015). Strażacy startowali na nartostradzie na wspaniałym szczycie Szrenica w Szklarskiej Porębie.

„Zawody Narciarsko-Ratownicze o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze” są imprezą towarzysząca przy zawodach organizowanych od wielu lat przez Grupę Karkonoską  Górskiego Ochotniczego Pogotowie Ratunkowego (GOPR). W tym roku była to już XIV  edycja Zawodów Narciarskich GOPR im. Antoniego Rychla, w ramach których przeprowadzone zostały  IV „Zawody Narciarsko-Ratownicze o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze".

W zawodach startują zespoły dwuosobowe, a ich zadaniem jest przejechanie slalomu narciarskiego – każdy z członków zespołu pojedynczo, a następnie dwie osoby z akią (sanie transportowe). Do klasyfikacji liczony jest łączny czas trzech przejazdów. W zawodach startowały zespoły reprezentujące: Karkonoską Grupę GOPR, Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, Straż Karkonoskiego Parku Narodowego, Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

W kategorii open (wszyscy uczestnicy zawodów ) czołowe miejsca zajęli:
I miejsce  - Roman Gąsior, Łukasz Ejsmond reprezentujący karkonoski GOPR,
II miejsce - Tomasz Krotowski, Jarosław Pruś reprezentujący KM PSP Jelenia Góra,
III miejsce - Radosław Jęcek, Przemysław Kurek reprezentujący karkonoski GOPR.

Wśród strażaków (startowało osiem zespołów) najlepszy czas uzyskała dwójka: Tomasz Krotowski i Jarosław Pruś. Drugi najlepszy wynik należał do pary Krzysztof Pleszczyński i Robert Paszczyk. Ostatnie miejsce „na pudle” zajęli Maciej Zapała wraz z Waldemarem Gazdowiczem.

Zawody są okazją do współpracy i współdziałania z Grupą Karkonoską GOPR. W tym roku po raz pierwszy strażacy zajęli miejsce na „pudle” w klasyfikacji ogólnej, a przecież rywalizowali nie z byle kim, bo ratownikami GOPR.

Dziękujemy sponsorom za zrozumienie i udział w nagrodach dla strażaków:tekst: Agata Skindziul, st. kpt. Andrzej Ciosk foto: KM PSP w Jeleniej Górze