Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, 58-500 Jelenia Góra ul. Sudecka 2 , tel. (75)7647450,60 ,fax (75) 7647418, e-mail kmjeleniagora@kwpsp.wroc.pl

Dodano 2012-12-04

Rekord życiowy jeleniogórskiego strażaka Macieja Dawidziuka - Międzynarodowy Półmaraton Strażaków w Paryżu

28 października 2012r. w Paryżu (Francja) odbył się Międzynarodowy Półmaraton Strażaków. W biegu wystartowało ponad 2400 zawodników, wśród których było ponad 700 strażaków. Trasę o długości 21,097 km najszybciej pokonał reprezentujący Polskę i Państwową Straż Pożarną – Damian Pieterczyk (KP PSP Kętrzyn). Na drugim miejscu finiszował reprezentant Francji – Thibauld Nael. Trzecie miejsce zajęli ex aequo dwaj kolejni strażacy z Polski – Maciej Dawidziuk (KM PSP Jelenia Góra) oraz Dariusz Szrama (KP PSP Oborniki). Nasz jeleniogórski strażak Maciej Dawidziuk pobił swój rekord życiowy na tym dystansie uzyskując czas 1h 11min. 22 sek. Ponadto polskich strażaków reprezentowali: Damian Glapiak (KP PSP Kościan) oraz w kategorii W (weteran) Wojciech Walaszczyk (KP PSP Jasło) i Leszek Stelwach (KP PSP Pisz). Klasyfikację drużynową (liczoną na podstawie indywidualnych wyników) bezapelacyjnie wygrali Polacy, wyprzedzając strażaków z Hiszpanii (Madryt) i Francji (Paryż).

tekst: st. kpt. Andrzej Ciosk, foto: st. sekc. Maciej Dawdziuk